|
Aanmelden en zorgmelding Bureau Jeugdzorg |
|
|
|
|
Geen kindermishandeling, wel zorgen. Signalen en zorgen over kinderen kunnen bij de Centrale Aanmelding van Bureau Jeugdzorg worden aangegeven.
Er zijn twee mogelijkheden: 1. ouders staan open voor hulp. 2. ouders willen geen hulp.
1. Wanneer ouders hulp willen bij de opvoeding van hun kind kunnen zij dat zelf bij Bureau Jeugdzorg aangeven. Ook kun je een zorgmelding doen over een kind nadat de ouders hierover geïnformeerd zijn. Er kan dan met Bureau Jeugdzorg worden besproken wat er aan de hand is, wat er moet gebeuren en vooral ook wie dat gaat doen. 2. Ook als ouders geen hulp willen kun je een zorgmelding doen bij de Centrale Aanmelding van Bureau jeugdzorg. Er is dus geen toestemming nodig van ouders om een zorgmelding te doen. Ze moeten het wel weten.
In het intaketeam zit ook een medewerker van het AMK. Dus mocht er toch sprake zijn van kindermishandeling dan wordt dit opgepakt en wordt de zorgmelding doorgespeeld naar het AMK. Voor informatie, advies, overleg en het plaatsen van een zorgmelding kun je terecht bij de Centrale Aanmelding van Bureau Jeugdzorg. Als je contact wilt over een bestaande cliënt van Bureau Jeugdzorg, dan kun je direct met de contactpersoon of met het regiokantoor bellen. Bij welk regiokantoor je terecht kunt, hangt af van de woonplaats van de cliënt.
Tel. Bureau Jeugdzorg: 0900 400 5555
|